Ból kolana i pięty

BÓL PIĘTY

Hiperpronacja powoduje nadmierne napięcie rozcięgna podeszwowego oraz mięśni towarzyszących stopy. Jest to główna przyczyna dolegliwości bólowych w obrębie pięty. Jeśli zaraz po przebudzeniu masz bolące pięty to na pewno zaczyna się u Ciebie ostroga piętowa.

Wkładki Formthotics oferują znaczną stabilizację i kontrolę hiperpronacji poprzez zwięszenie kąta osi dolnego stawu skokowego oraz zaryglowanie stawu śródstępowego. Rezultatem takiego działania jest zredukowanie obciążenia struktur anatomicznych stopy i uwolnienie pacjenta od dolegliwości bólowych okolic pięty.

Ból pięty

Objawy kliniczne

Ból pięty jest bardzo rozpowszechnioną skargą informowaną przez pacjentów. Dolegliwości mogą ujrzeć światło dzienne we wszystkich ekipach sędziwych, jednak nadzwyczaj okazjonalnie występują u dołu 8 roku życia. Ból przeszywający względnie przewlekły może stać się zlokalizowany po obrzeżnej bądź wewnętrznej stronie pięty, centralnie, bocznie, w okolicy ścięgna Achillesa, wypromieniowanym na poprzeczne powierzchnie kości piętowej.

Dolegliwości bólowe po odpoczynku mogą pogłębić się względnie tłumić. Aktywność ruchowa może pobudzać płynne wzrastanie bólu podczas dnia. Liczba jednostek chorobowych, które przynoszą wykładniki bólowe w okolicy pięty jest duża i obejmuje rozległy nurt artropatii zapalnych i zwyrodnieniowych, chorób metabolicznych, usidlenia nerwów, urazów i zespołów przeciążeniowych.

Wszystkie zademonstrowane znaczniej schorzenia możemy uporządkować na dwie istotne drużyny z przyczyny etiologii : metaboliczne i bezrefleksyjne. Dolegliwości bólowe na ogół możemy przelecieć do jednej z gałęzi. Bywają czasami losy, w których ból wtrącony jest dodatkowo wadami metabolicznymi a także bezwiednymi.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już w 2 miastach,
dziękujemy za zaufanie!

Ból kolana

Badanie

Kluczem do niezatartej diagnozy jest trafny dialog leczniczy oraz celne badanie chorego. W toku studiowanie korzystamy z rtg, oddźwięku magnetycznego, tomografii komputerowej tudzież badań laboratoryjnych. Uczenie się biomechaniki stopy dostarcza nowinę o stanie naprężenia rozcięgna stopy i mięśni, które powstaje w odniesieniu znaczącej hiperpronacji w dolnym stawie skokowym i braku zaryglowania śródstopia w fazie propulsji oklepanej do całkowitej ewentualnie po pewnej części skompensowanej szpotawości pięty bądź przedstopia albo elastycznej koślawości przedstopia. Ból pięty może powodować stawka wydrążona w wypadku funkcjonowania nadmiernych sił na struktury anatomiczne podeszwowej części. Stopa końska z przykurczem muskułu nadętego łydki winna być zarówno zabita jako przesłanka przypadłości.

Leczenie

W wypadku przypadłości bólowych pięty przywołanych niepełnosprawnością bezwolną, prawidłowym jest rozpoczęcie leczenia od wykonania wkładek i kontrola wyniku leczenia. Można wykorzystać plastrowanie (tapping), wedle wzorów stosowanych w sporcie. Jeżeli po użyciu plastrowania, przypadłości zmaleją się lub odstąpią na przestrzeni 24 – 72 godzin, odbieramy informację diagnostyczną o konieczności leczenia przy pomocy wkładki Formthotics. Dla szablonowego pacjenta wkładka o typowej konsystencje może stać się zagospodarowana w źródłowej fazie leczenia. Jeśli mamy do czynienia z ostrogą piętową można oprócz tego pod wkładkę dołozyć w bliskości pięty składnik w kształcie litery „U” o grubości 7mm.Opócz obserwacji hiperpronacji, podwyższona jest amortyzacja obciążenia stawek.

Jednocześnie znajduje się podparcie łuku stopy i ulżenie sił skojarzonych z wydrążeniem łuku stopy oraz współegzystującym szpotawym ustawieniem pięty. Wkładki Formthotics poprzez swoją umiejętność amortyzacji, kontrolę ruchu kości piętowej w płaszczyźnie panującej, redukują dolegliwości bólowe w niezwykle celnym czasie, co więcej w uciążliwych stanach klinicznych takich jak : Osteohonditis, zapalenie chłopca piętowego.

Znamy się na tym! Klienci to potwierdzają.

+48 22 300 15 77 Opinie o nas

Ból kolana

Bóle kolan

Hiperpronacja z zachodzącym wtórnie, narastającym ruchem skrętnym piszczeli nieraz kieruje do przemiany trakcji rzepki. W zespoleniu z przeciążeniem vastus lateralis, uwiądem vastus medialis dostarcza w konsekwencji podrażnienie i zniszczenie chrząstki wewnątrzstawowej (rzepki i kłykci). Wkładka Formthotics daje istotną blokadę i obserwację hiperpronacji, w wyniku odnawiając niezatarty ruch kończyny, poprawną trakcję rzepki redukując dolegliwości bólowe.

Objawy kliniczne

Przypadłości bólowe stawu kolanowego wystepują we wszystkich ekipach wiekowych o wielorakich stopniach aktywności ruchowej, od lab do wyczynowego uprawiania sportu. Choroba Osgood-Chlattera, Choroba Blounta, kolano skrzywione są to patologie wieku dziecięcego. Dorośli doznają urazów stawu kolanowego z niedociągnięciem łąkotek i więzadeł zwłaszcza w przedziale przednio-przyśrodkowym i bocznym, uszkodzeń więzadeł krzyżówek rewelacyjnych i zadnich. Swoją drogą występują problemy z fałdami błony maziowej, podwichnięcie rzepki, zespół pasma biodrowo-piszczelowego.

Sporo z wymienionych znaczniej dylematów uwidoczni się w toku ruchu w płaszczyznie poprzecznej stawu kolanowego, który jest generowany duchową rotacją podudzia powstająca wtórnie jako wynik nadmiernej pronacji ewentualnie supinacji stopy (dolnego stawu skokowego). W konkluzji, na podstawie wyżej usytuowanych szczegółów, stabilizacja stopy (dolnego stawu skokowego) będzie przez cały czas prowadzić do zredukowania dolegliwości bólowych stawu kolanowego.

Badanie lekarskie i diagnoza

Kluczem do skutecznego leczenia jest uważny i skrupulatny chat, eksplorowanie fizykalne i ściśle mówiąc przeprowadzone studiowania akcesoryjne. Atroskopia przynosi nam obecnie najcelniejszą ripostę na pytanie o pułap uszkodzenia stawu kolanowego. Fizykoterapia, czynna kuracja, podparcie aparatu mięśniowego są koniecznym podzespołem leczenia. Niezwykle doniosłym fragmentem leczenia jest blokada stopy i likwidacja przesadzonej pronacji bądź supinacji.

Wkładki ortopedyczne Formthotics pobudzając znaczną blokadę stopy, zamiatają nadmierną supinację bądź hiperpronację. Dopuszcza to na niezakłócony, osiowy ruch w stawie kolanowym, tłumiąc dolegliwości bólowe.

Umów się na wizytę!

+48 22 300 15 77

Na pewno zainteresują Cię również te artykuły:
Zapraszamy do nas!

Oddział Warszawa

ul. Rydygiera 19 lokal U17, 01-793 Warszawa
Pn-Pt 08:00 – 21:00

Wykonaliśmy już ponad 21 000 wkładek!

W górę
© 2020 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.