Usuwanie modzeli Warszawa

Usuwanie modzeli

Zgrubienie naskórka o żółtawym, czasem szarawym odcieniu, pojawiające się przeważnie na czubkach i krawędziach palców, a także śródstopiu i pięcie. To może być modzel. W przeciwieństwie do odcisków, czy nagniotków modzele nie są bolesne, ale pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć. Zawsze w przypadku tego typu zmian na stopach należy udać się do dobrego podologa – specjalisty od schorzeń stóp, który wykona pedicure leczniczy, usuwając przy tym zmiany skórne.

Usuwanie modzeli Warszawa

Pomimo, że można bez problemu trafić na dobrego podologa w tak dużym mieście jak Warszawa, usuwanie modzeli warto przeprowadzić u kogoś, kto dysponuje nowoczesnym sprzętem – to bardzo ważne, ponieważ zabieg będzie mniej bolesny i bardziej higieniczny.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już 10 lat,
dziękujemy za zaufanie!

Usuwanie modzeli Warszawa

Modzele przyczyny powstawania

Modzele powstają na skutek powtarzalnego nacisku albo tarcia skóry podczas chodzenia w nieprawidłowo dobranym obuwiu. Omawiana dolegliwość dotyczy przeważnie kobiet, które chodzą w butach na wysokim obcasie wywierając nacisk na palce i przód stopy. Modzele można więc nazwać problemem ortopedycznym, który jeżeli nie zostanie rozwiązany (np. specjalnymi wkładkami do butów) to będzie nawracać. Chodzenie w butach na obcasie to jednak nie jedyna możliwa przyczyna powstania modzeli. Może to być również objaw chorób układu krążenia czy cukrzycy.

Modzele wprawdzie nie są zaraźliwe, jednak ich usunięcie jest wskazane i ze względów estetycznych i zdrowotnych – po co żywemu organizmowi martwy element? Tak, modzele to zrogowaciała, obumarła skóra, której należy się umiejętnie pozbyć robiąc miejsce dla nowych komórek.

Znamy się na tym! Klienci potwierdzają.

+48 22 300 15 77 Opinie o nas

Usuwanie modzeli Warszawa

Pedicure leczniczy – skuteczne usuwanie modzeli

Skuteczne usuwanie modzeli to jeden z elementów profesjonalnego pedicure leczniczego, wykonywanego przez wykwalifikowanych w tym kierunku specjalistów, czyli podologów. Zmiany skórne na stopach potrafią skutecznie obniżyć jakość życia, dlatego w przypadku ich wystąpienia należy rozważyć ich całkowite usunięcie. Nawet najnowocześniejsze metody stosowane w medycynie estetycznej nie rozwiążą całkowicie problemu, jeżeli nie wyeliminuje się jego przyczyny, dlatego też w sytuacji, gdy modzele powstają na skutek problemu ortopedycznego, może być konieczne wykonanie wkładek termoplastycznych do butów.

Decyzję podejmuje jednak zawsze podolog po zdiagnozowaniu pacjenta. Jedno jest pewne – jeżeli zmagasz się z modzelami, nagniotkami, czy nawet grzybicą, to koniecznie odwiedź specjalistę i rozpocznij leczenie. W przeciwnym razie problemy zdrowotne będą się pogłębiać.

Umów się na wizytę!

+48 22 300 15 77

Na pewno zainteresują Cię również te artykuły:
Leczenie zapalenia  rozcięgna podeszwowego 2

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed fermentum convallis velit, hendrerit pretium ipsum tincidunt ac. Sed in risus neque. Morbi sit amet efficitur leo. Nulla consequat mi elit, sed convallis diam blandit ut. Pellentesque rutrum nulla ut ipsum...

czytaj dalej
Leczenie zapalenia  rozcięgna podeszwowego

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed fermentum convallis velit, hendrerit pretium ipsum tincidunt ac. Sed in risus neque. Morbi sit amet efficitur leo. Nulla consequat mi elit, sed convallis diam blandit ut. Pellentesque rutrum nulla ut ipsum...

czytaj dalej

Zapraszamy do nas!

Wykonaliśmy już 21 000 wkładek przez 10 lat doświadczenia w branży!

W górę
© 2018 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.