Co to jest Wkładka Termoplastyczna Formthotics?
Formthotics to modelowana termicznie wkładka, która jest stworzona indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Zrobienie jej to sprawa kilku minut. Tak wykonana wkładka tworzy jedność stopy z butem. Formthotics zostało odkryte w Nowej Zelandii. Wkładki te produkowane są z CFC – PIANKI POLIETYLENOWEJ, która jest :
- wodoodporna,
- bardzo lekka
- absorbująca wstrząsy
- antybakteryjna
- i antygrzybiczna, co gwarantuje higieniczne utrzymanie stopy
Wkładka ortopedyczna daje się w każdej fazie leczenia przemodelować, co daje zarówno pacjentowi jak i lekarzowi pełną możliwość kontroli i dopasowywania wkładki w zależności od potrzeby. Kolejna bardzo ważna zaleta to czas wykonania wkładki który wynosi 30 minut tak więc podczas pierwszej wizyty dostajesz swoje wkładki.
Kiedy zastosować wkładki termoplastyczne?
Formthotics jest biomechanicznie skonstruowany do podpierania naturalnego kształtu stopy, pomaga korygować i kontrolować problemy stopy. Wkładka ortopedyczna stabilizuje twoją stopę i pomaga innym komponentom (stosowanym w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej) być bardziej efektywnym oraz bardziej skutecznym w działaniu.
Masz pytanie?
Zadzwoń!
Wskazania do wkładek termoplastycznych
Wkładki termoplastyczne Formthotics są elastyczną i efektywną metodą leczenia problemów stóp, podudzi, uda i całej kończyny dolnej, takiej jak:
- płaskostopie poprzeczne
- płaskostopie podłużne
- ostroga piętowa
- haluksy
- zapalenie rozścięgna podeszwowego
- stopa cukrzycowa
- ciasnota przedziału przedniego
- dolegliwości bólowe pięty, kolana
- uszkodzenia ścięgna achillesa
Prezentowane wkładki ortopedyczne uzyskały międzynarodową reputację i są używane przez wielu profesjonalistów w czołowych klinikach świata w takich specjalnościach jak: pediatria, chiropraktyka, osteopatia i wielu prywatnych praktykach na całym świecie.
Problem: twarde i płaskie podłoże
Dzisiejsze twarde podłoża, z którymi spotyka się stopa na co dzień, powodują kombinowane działanie siły na stopy polegające na jej spłaszczeniu i skręcaniu. Naturalne kontury naszej stopy nie są zdolne do dystrybucji ciężaru ciała tak więc oddziaływanie, które powstaje w czasie zetknięcia stopy z podłożem jest przenoszone przez całą drogę na kończynę i daje duży nacisk na stawy.