Wkładki

Wkładki termoplastyczne Formthotics

Formthotics - wkładki ortopedyczne

Co to jest Wkładka Termoplastyczna Formthotics?

Formthotics to modelowana termicznie wkładka, która jest stworzona indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Zrobienie jej to sprawa kilku minut. Tak wykonana wkładka tworzy jedność stopy z butem. Formthotics zostało odkryte w Nowej Zelandii. Wkładki te produkowane są z CFC – PIANKI POLIETYLENOWEJ, która jest :

  • wodoodporna,
  • bardzo lekka
  • absorbująca wstrząsy
  • antybakteryjna
  • i antygrzybiczna, co gwarantuje higieniczne utrzymanie stopy

Wkładka ortopedyczna daje się w każdej fazie leczenia przemodelować, co daje zarówno pacjentowi jak i lekarzowi pełną możliwość kontroli i dopasowywania wkładki w zależności od potrzeby. Kolejna bardzo ważna zaleta to czas wykonania wkładki który wynosi 30 minut tak więc podczas pierwszej wizyty dostajesz swoje wkładki.

Kiedy zastosować wkładki termoplastyczne?

Formthotics jest biomechanicznie skonstruowany do podpierania naturalnego kształtu stopy, pomaga korygować i kontrolować problemy stopy. Wkładka ortopedyczna stabilizuje twoją stopę i pomaga innym komponentom (stosowanym w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej) być bardziej efektywnym oraz bardziej skutecznym w działaniu.

Masz pytanie?
Zadzwoń!

Oddział Warszawa
Oddział Kraków
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Wkładki termoplastyczne Formthotics są elastyczną i efektywną metodą leczenia problemów stóp, podudzi, uda i całej kończyny dolnej, takiej jak:

Wkładki
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Prezentowane wkładki ortopedyczne uzyskały międzynarodową reputację i są używane przez wielu profesjonalistów w czołowych klinikach świata w takich specjalnościach jak: pediatria, chiropraktyka, osteopatia i wielu prywatnych praktykach na całym świecie.

Problem: twarde i płaskie podłoże

Dzisiejsze twarde podłoża, z którymi spotyka się stopa na co dzień, powodują kombinowane działanie siły na stopy polegające na jej spłaszczeniu i skręcaniu. Naturalne kontury naszej stopy nie są zdolne do dystrybucji ciężaru ciała tak więc oddziaływanie, które powstaje w czasie zetknięcia stopy z podłożem jest przenoszone przez całą drogę na kończynę i daje duży nacisk na stawy.

Wkładka termoplastyczna Formthotics  jest wstępnie modelowana. Proces tworzenia wkładki jest sprawą kilku minut. Wkładka  zanim zostanie zamieszczona w bucie musi być odpowiednio dopasowana do stopy i docięta idealnie na długość .Tak dobrana wkładka jest podgrzana do odpowiedniej temperatury na specjalnej maszynie a nie jak to robi nasza konkurencja ( suszarką)  Po tej krótkiej procedurze but wraz z podgrzaną wkładką zakładany jest na stopę i następuje proces formowania do naturalnego kształtu stopy.

Wkładki

Po wykonaniu odcisku własnej stopy wkładka termoplastyczna zostaje poddana modyfikacjom zgodnie ze wskazaniami badania komputerowego stopy wykonanej przed podgrzaniem istnieje możliwość zastosowania dodatkowych elementów likwidujących problem różnicy długości kończyn, bądź zastosowania odpowiedniej korekcji wynikającej z różnych problemów w obrębie kończyn dolnych.

Rozwiązanie problemu

Formthotics to biomechanicznie zaprojektowana i skonstruowana wkładka, która naturalnie kształtuje stopę i wspomaga jej boczne powierzchnie. Jest ona efektywna w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej i stopy.