Wrastający paznokieć leczenie Warszawa

Gdy paznokieć wbija się w skórę, która go otacza pojawia się ból, wysięk ropny, powstaje stan zapalny. Chodzenie jest mocno utrudnione, a o bieganiu lub innych sportach można zapomnieć. Z wrastającymi paznokciami zmagają się zdecydowanie częściej kobiety niż mężczyźni, a najbardziej narażony na tę przykrą dolegliwość jest największy palec u nogi, czyli paluch. Jakie są przyczyny? Jakie jest rozwiązanie problemu i gdzie na terenie Warszawy podjąć leczenie wrastającego paznokcia?

Wrastający paznokieć leczenie Warszawa

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już 10 lat,
dziękujemy za zaufanie!

Wrastający paznokieć leczenie Warszawa

Wrastający paznokieć przyczyny

Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe skracanie paznokci. Wrastający paznokieć to skutek obcinania paznokci „na okrągło” lub zbyt krótko. Innymi czynnikami związanymi z powstaniem omawianej dolegliwości są skaleczenie wału paznokciowego, usuwanie brudu spod paznokci ostrym narzędziem, wszelkie urazy paznokci spowodowane uderzeniami, zgnieceniem, zatrzaśnięciem itp. Wśród innych przyczyn, które mogą przyczyniać się do wrastania paznokci są: nadwaga, przewlekła grzybica, a także noszenie źle dopasowanego obuwia (zbyt ciasnego lub zbyt luźnego), jak i butów na wysokim obcasie z wąskimi czubkami.

Zdarza się też, że przyczyny wrastających paznokci kryją się wewnątrz organizmu i są sygnałem poważniejszych chorób, jak cukrzyca, miażdżyca lub chorób tarczycy, dlatego warto w tym kierunku wykonać badania.

Znamy się na tym! Klienci to potwierdzają.

+48 22 300 15 77 Opinie o nas

Wrastający paznokieć leczenie Warszawa

Leczenie wrastającego paznokcia

W pewnym sensie leczenie wrastającego paznokcia można porównać do leczenia krzywych zębów. Ortodonta zakłada aparat korekcyjny na zęby, natomiast podolog (lekarz od paznokci) zakłada na wrastający paznokieć specjalną klamrę, która ma na celu uniesienie brzegów paznokcia, wypłaszczenie płytki paznokciowej, co ma uniemożliwić paznokciowi ponowne wrastanie, no i oczywiście założenie klamry ma na celu zmniejszenie bólu.

Zalety założenia klamry na wrastający paznokieć:

  • Pozwala uniknąć usunięcia paznokcia
  • Przyspiesza regenerację paznokcia
  • Nie ogranicza w codziennych obowiązkach
  • Pozwala na umiarkowaną aktywność fizyczną
  • Można stosować przy stanach zapalanych i alergiach

Zakładanie klamry na wrastające paznokcie

Założenie klamry na wrastające paznokcie możliwe jest tylko i wyłącznie u specjalisty, lekarza-podologa, który dysponuje odpowiednim sprzętem i umiejętnościami w tym zakresie. Medycyna estetyczna już dawno znalazła skuteczne sposoby na wrastające paznokcie, dlatego nie widzimy żadnego powodu, dla którego miałabyś/miałbyś z tego powodu cierpieć.

Umów się na wizytę!

+48 22 300 15 77

Na pewno zainteresują Cię również te artykuły:
Zapraszamy do nas!

Oddział Warszawa

ul. Rydygiera 19 lokal U17, 01-793 Warszawa
Pn-Pt 08:00 – 21:00

Wykonaliśmy już ponad 21 000 wkładek!

W górę
© 2020 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.