Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego

Odczuwasz przeszywający ból w pięcie podczas chodzenia? Jest on najsilniejszy rano, gdy wstajesz z łóżka, a po poprawę odczuwasz dopiero po rozchodzeniu? Masz wrażenie, że do buta wpadł ostry kamyk? To charakterystyczne objawy ostrogi piętowej, częstej dolegliwości w społeczeństwach wysokorozwiniętych. Ostroga piętowa to niewielkie, kilkumilimetrowe zwapnienie, na kształt haczyka. Dobrze widać je na zdjęciu rentgenowskim stopy. Jednak to nie ostroga piętowa powoduje ból, a stan zapalny rozcięgna podeszwowego.

By wyleczyć ostrogę piętową, należy więc zlikwidować zapalenie rozcięgna podeszwowego.

Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Najważniejsze przyczyny zapalenia rozcięgna podeszwowego

Rozcięgno podeszwowe to tkanka między piętą, a palcami, która w trakcie chodzenia, biegania, czy skakania napina się. Każdego dnia poddawane jest większym, bądź mniejszym przeciążeniem, w zależności od stopnia aktywności. Na zapalenie rozcięgna podeszwowego najbardziej narażeni są sportowcy, osoby pracujące wiele godzin w pozycji stojącej, jak również osoby z nadwagą. W przypadku tych grup mikrouszkodzenia rozcięgna podeszwowego są najczęstsze. Przeciążenia prowadzą do stanu zapalnego w miejscu, w którym rozcięgno podeszwowe przyczepione jest do kości piętowej – stąd ból w okolicach pięty, podczas poruszania stopą. Nieleczone zapalenie z czasem powoduje powstanie zwapnienia, a więc wspomnianej już ostrogi piętowej.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już w 2 miastach,
dziękujemy za zaufanie!

Oddział Warszawa+48 22 300 15 77
Oddział Kraków+48 12 300 48 84
Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego

Przez ponad dekadę działalności na rynku usług rehabilitacyjnych udało się nam stworzyć niezwykle skuteczny schemat leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego. Mając każdego dnia pod opieką zarówno profesjonalnych sportowców, jak i osoby nie związane ze sportem opracowaliśmy zestaw  konkretnych działań, które z powodzeniem stosujemy w naszej klinice. W zależności od stopnia uszkodzenia rozcięgna podeszwowego w leczeniu stosujemy takie zabiegi jak:

  • Fala uderzeniowa
  • Laser HILT
  • Sucha igłoterapia
  • Iniekcje osocza bogatopłytkowego
  • Kinesiotaping
  • Terapia manualna

Nasza klinika wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Dysponujemy również własną pracownią wkładek ortopedycznych, które są nieodzownym elementem podczas leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego. To wszystko sprawia, że jesteśmy specjalistami w leczeniu tego schorzenia. Ogromne doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat, szeroka gama zabiegów i nowoczesny sprzęt lokują nas w ścisłej czołówce warszawskich placówek medycznych, zajmujących się leczeniem zapalenia rozcięgna podeszwowego.

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego falą uderzeniową

Każdego miesiąca wykonujemy kilkaset zabiegów przy pomocy fali uderzeniowej. Terapia ESWT jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego. Wystarczy przeważnie już jeden, dwa zabiegi by wydatnie ulżyć pacjentowi w bólu. Z kolei średnio pięć zabiegów potrzeba, by wyleczyć świeży stan zapalny.

Laser HILT jako doskonała metoda regeneracji rozcięgna podeszwowego

Dysponujemy najmocniejszym na rynku laserem wysokoenergetycznym o mocy aż 15 W. Wiązka lasera wnika przez skórę w głąb tkanek niszcząc chore komórki, robiąc tym samym miejsce dla nowych – ludzki organizm posiada fenomenalne zdolności regeneracyjne, tylko trzeba mu w tym pomóc, przyspieszając „porządki”. Laser HILT wykazuje też doskonałe działanie przeciwbólowe, a w połączeniu z terapią falą uderzeniową działa cuda, nie tylko w zakresie leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego, ale też przy takich kontuzjach jak: kolano skoczka, czy łokieć tenisisty.

Znamy się na tym! Klienci to potwierdzają.

+48 22 300 15 77 Opinie o nas

Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Leczenie rozcięgna podeszwowego iniekcjami z krwi oraz igłoterapią

Leczenie zapalenie rozcięgna podeszwowego tą terapią polega na wstrzyknięciu w chore miejsce osocza bogatopłytkowego, które uzyskiwane jest z krwi pacjenta – przyspiesza to regenerację tkanek. Taki zabieg wykonujemy specjalnie przygotowanymi do tego, jednorazowymi dwutłoczkowymi zestawami do PRP jednej z najlepszych firm na rynku ARTHREX. Leczymy tą terapią nawet przewlekłe, wielomiesięczne stany zapalne.

Sucha igłoterapia z kolei to metoda opierająca się na nakłuciu igłą punktu spustowego, czyli bolesnego miejsca gdzie znajdują się włókna mięśniowe o wzmożonym napięciu. Celem precyzyjnego nakłucia jest wywołanie reakcji drżeniowej i zainicjowanie zmian biomechanicznych w obrębie konkretnego punktu. Obie metody mają spowodować wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego i pobudzenia organizmu do zapoczątkowania procesów naprawczych.

Dopasowane wkładki ortopedyczne to nieodzowny element leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego

W naszej klinice dysponujemy profesjonalną pracownią wkładek ortopedycznych, które wykonujemy w oparciu o precyzyjne badanie komputerowe stóp, zarówno w pozycji statycznej, jak i w trakcie chodu. Wykonywane przez nas wkładki są termoplastyczne –  po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury wkłada się je do butów i chodzi w nich przez kilka minut, by idealnie dopasowały się do stóp pacjenta. Bez wkładek ortopedycznych ciężko pozbyć się zapalenia rozcięgna podeszwowego. To właśnie źle dobrane obuwie jest jednym z głównych powodów tej uciążliwej dolegliwości.

Kinesiotaping i terapia manualna jako leczenie uzupełniające

Kinesiotaping, czyli wytrzymałe, elastyczne plastry przyspieszają proces leczenia stanów zapalnych tkanek miękkich. Do walki z zapaleniem rozcięgna podeszwowego wykorzystujemy również terapię manualną, którą zajmuje się osteopata, specjalizujący się w tej dziedzinie. Dzięki temu efekty terapeutyczne osiągamy u pacjentów szybciej niż inne kliniki  – w temacie rozcięgna podeszwowego wiemy dosłownie wszystko.

Prowadzimy pacjenta przez cały proces leczenia, wykonujemy USG ortopedyczne, by systematycznie sprawdzać postępy w leczeniu rozcięgna podeszwowego. Podejmując się leczenia pacjenta zawsze działamy wielotorowo, by jak najszybciej doprowadzić go do pełnej sprawności.

Umów się na wizytę!

+48 22 300 15 77

Na pewno zainteresują Cię również te artykuły:
Zapraszamy do nas!

Oddział Warszawa

ul. Rydygiera 19 lokal U17, 01-793 Warszawa
Pn-Pt 08:00 – 21:00

Wykonaliśmy już ponad 21 000 wkładek!

W górę
© 2020 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.