Podolog

Podolog Warszawa

Formthotics - wkładki ortopedyczne

Ból podczas chodzenia, nieestetyczne zmiany w postaci zrogowaciałych, żółtych nagniotków, odcisków, grzybica stóp i paznokci. To najczęstsze problemy, z którymi na co dzień zmaga się podolog. Warszawa jest miastem, w którym tempo życia jest prawdopodobnie największe w całej Polsce. Każdego dnia tysiące ludzi przemierza kilometry z domu do pracy i z powrotem. Wielu z nich nie ma w ogóle czasu lub zapomina o tym, by dbać o swoje stopy.

Chodzenie w niewygodnym, źle dopasowanym obuwiu jest główną przyczyną powstawania wszelkiego rodzaju odcisków na stopach. Gdy pojawia się problem ze zmianami na stopach warto odwiedzić specjalistę w tym temacie – podologa.

Ten wykona pedicure leczniczy w przypadku odcisków, nagniotków itp., natomiast w sytuacji, gdy kłopot sprawia wrastający paznokieć, podolog założy na niego specjalną klamrę, która uśmierzy ból i przyspieszy gojenie się chorego paznokcia.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już 10 lat,
dziękujemy za zaufanie!

Oddział Warszawa
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Gdy na stopie wyskoczy jakiś „bąbel” i sam nie zniknie, to lepiej go nie usuwać w domu, we własnym zakresie, aby nie pogorszyć sprawy, np. żeby nie wdało się zakażenie. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie specjalistycznym. Podolog na co dzień zajmuje się takimi sprawami, jak leczenie grzybicy stóp, leczenie wrastających paznokci, usuwanie odcisków, usuwanie modzeli, usuwanie nagniotków, czy usuwanie kurzajek.

Na pewno zaradzi problemowi jakim są suche, pękające pięty, a w razie wątpliwości, czy dana dolegliwość nie ma podłoża wewnątrz organizmu zleci wykonanie koniecznych badań.

Podolog

Pedicure leczniczy

Formthotics - wkładki ortopedyczne

Pedicure leczniczy, w przeciwieństwie do pedicure kosmetycznego ma za zadanie upiększyć paznokcie poprzez ich wyleczenie. Po takim zabiegu/zabiegach stopy wyglądają o wiele lepiej i są zdrowe. Do pedicure leczniczego używa się tylko i wyłącznie sterylnych narzędzi, co daje pacjentom gwarancje bezpieczeństwa w trakcie zabiegu. Zabiegi podologiczne na ogół są bezbolesne, a w przypadku poważniejszych zmian, jak stare modzele i nagniotki stosowane jest miejscowe znieczulenie.

Nie czekaj umów się
na konsultację już teraz!

Czasy leczenia grzybicy stóp za pomocą maści przeciwgrzybicznych przemijają. To dlatego, że coraz więcej gabinetów podologicznych wyposażonych jest w nowoczesny laser LED. Terapia tym laserem polega na naświetlaniu płytki paznokcia zaatakowanej przez drożdżycę. Oddziaływanie termiczne na grzyba doprowadza do jego zniszczenia.

Zazwyczaj kilka krótkich sesji na przestrzeni 3-4 miesięcy wystarcza, by pozbyć się wstydliwego problemu grzybicy paznokci, dość popularnego w Polsce schorzenia.

Podolog

Szacuje się, że co piąty Polak do 65 roku życia może mieć grzybicę, nawet o tym nie wiedząc. U osób starszych statystki są jeszcze gorsze – co druga osoba po 65 toku życia w Polsce ma grzybicę! Te koszmarne statystki to nie tylko kwestie higieny stóp, ale przede wszystkim nieodpowiedniego odżywiania, pełnego cukrów, które są fantastyczną pożywką dla drożdżaków odpowiedzialnych za grzybicę. Biorąc pod uwagę obecny sposób odżywiania ludzi, dla osób chorych na grzybicę paznokci laserowe leczenie może być jedynym skutecznym rozwiązaniem.