Badanie komputerowe stóp Warszawa

Zła kondycja stóp związana z różnymi deformacjami prowadzi bardzo często do problemów ze stawami skokowymi, kolanami, a nawet biodrami i kręgosłupem. Często właśnie od nieprawidłowej pracy stóp biorą się wady postawy, które wraz z wiekiem trudniej się koryguje. Za pomocą badania komputerowego stóp można precyzyjnie określić rodzaj deformacji stóp i stopień zaawansowania schorzenia, rozkład nacisków na poszczególne części stopy, zarówno w pozycji stojącej, jak i podczas chodu.

Wyniki porównuje się do wzorców i otrzymuje się precyzyjną odpowiedź na pytanie, co pacjentowi dolega.

Badanie komputerowe stóp Warszawa

Zadbaj o swoje stopy już dziś!
To potrwa tylko parę minut – właśnie tyle zajmuje badanie komputerowe stóp

+48 22 300 15 77

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już w 2 miastach,
dziękujemy za zaufanie!

Oddział Warszawa+48 22 300 15 77
Oddział Kraków+48 12 300 48 84
Komputerowe badanie stóp

Komputerowe badanie stóp pozwala znaleźć przyczynę

Płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne, czy haluksy to tylko niektóre z dolegliwości, na które cierpi znaczna część populacji. Wiele osób w ogóle nie wie, że cierpi na płaskostopie poprzeczne, a inni bagatelizują problem, gdy jest w początkowej fazie deformacji. Nie boli, więc nie ma problemu. To kardynalny błąd, który może nieść za sobą poważne konsekwencje dla dolnej części aparatu ruchowego. Gdy doprowadzi się do osłabienia łuku stopy, nie będzie już możliwości skorygowania wady, nawet najlepszymi wkładkami i rehabilitacją.

Badanie komputerowe stóp jest obecnie najlepszym sposobem diagnozowania przyczyn wad postawy, bólu w okolicach kostek, łydek czy kolan. Na podstawie tego badania można szybko i precyzyjnie określić rodzaj deformacji stóp oraz stadium zaawansowania. Komputerowe badanie stóp pozwala również bezbłędnie określić, jakie wkładki ortopedyczne należy wykonać dla pacjenta.

Znamy się na tym! Klienci to potwierdzają.

+48 22 300 15 77 Opinie o nas

Badanie komputerowe stóp – przebieg

Badanie komputerowe stóp – przebieg

Komputerowe badanie stóp przeprowadza się zarówno statycznie, jak i dynamicznie, a więc w pozycji stojącej (na cyfrowym podoskopie) oraz podczas chodzenia. W trakcie badania statycznego wskaźniki oraz kąty wyliczane są na podstawie odcisków stóp. Badanie komputerowe stóp statyczne określa w procentach, jaki jest rozkład obciążenia na stopy, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na pracę kręgosłupa. Ten rodzaj badania jest niezbędny do zakwalifikowania stóp pacjenta do 1 z 3 grup: stopy wydrążonej, normalnej, płaskiej. Człowiek nie znak drogowy, chodzić musi, dlatego równie ważne jest wykonanie badania podczas chodu pacjenta.

Dzięki temu można precyzyjnie określić jak podczas ruchu zachowują się stawy skokowe i kolanowe. Otrzymane wyniki poddawane są szczegółowej analizie, na podstawie której można porównać stopy i ich zachowanie do gotowych norm. W ten sposób można wykonać idealnie dopasowane wkładki ortopedyczne, jak również, w razie konieczności zlecić rehabilitację.

Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie szybko i sprawnie można wykonać komputerowe badanie stóp, wykona wkładki termoplastyczne, które nie tylko poprawią komfort chodzenia i biegania, ale także umożliwią skorygowanie wad, gdy nie są one jeszcze w zaawansowanym stadium.

Na koniec garść ciekawostek, które powinny skłonić do tego, by zadbać o swoje stopy.

  • W ciągu roku stopy dorosłej osoby ważącej ok. 70 kg przenoszą ciężar 858 480 ton!
  • Podczas normalnego chodzenia stawy znajdujące się w tylnej części stopy narażone są na obciążenia równe 4,5-krotnemu ciężarowi ciała. W trakcie biegu obciążenie to wzrasta 9-krotnie
  • W ciągu roku, tylko podczas zakupów w centrach handlowych człowiek przechodzi 214 kilometrów, a przecież są i tacy którzy na zakupach spędzają prawie cały dzień.
  • W trakcie całego życia człowiek przejdzie średnio około 128 747 kilometrów, czyli równowartość trzech tysięcy maratonów albo potrojonego obwodowi Ziemi

Jak widać, ludzkie stopy wykonują każdego dnia tytaniczną pracę. Dbając o nie, dbasz o cały organizm. Nie przekładaj wizyty – umów się już dziś na komputerowe badanie stóp.

Umów się na wizytę!

+48 22 300 15 77

Na pewno zainteresują Cię również te artykuły:
Zapraszamy do nas!

Oddział Warszawa

ul. Rydygiera 19 lokal U17, 01-793 Warszawa
Pn-Pt 08:00 – 21:00

Wykonaliśmy już ponad 21 000 wkładek!

W górę
© 2020 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.