Wkładki do butów narciarskich

Wkładki termoplastyczne do butów narciarskich

Formthotics - wkładki ortopedyczne

Jeżeli kochasz jazdę na nartach, ale to wspaniałe uczucie „mąci” brak wygody w butach narciarskich to doskonale trafiłeś! Firma Formthotics, światowy lider branży wkładek ortopedycznych pomyślała również o narciarzach, zarówno zawodowcach, jak i tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie tylko 1-2 tygodnie w roku.

Jeżeli i Ty należysz do fanów „białego szaleństwa”, a równocześnie chciałbyś doświadczyć większego komfortu w butach i poprawy kluczowych parametrów podczas zjazdów, to „rzuć okiem” na treść poniżej.

Wkładki do butów narciarskich

Masz pytanie?
Zadzwoń!

Oddział Warszawa
Oddział Kraków
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Wkładki termoplastyczne do butów narciarskich dają przede wszystkim… idealne dopasowanie.

Często w przypadku butów narciarskich jest tak, że mimo dobrania odpowiedniego rozmiaru, noga podczas jazdy „lata” w bucie. Mając wkładki termoplastyczne Formthotics ten problem nie będzie Cię dotyczył. Wkładki do butów narciarskich tworzymy tą samą metodą co wkładki dla biegaczy, czy koszykarzy. Najpierw wykonujemy badanie komputerowe stóp pacjenta, by później otrzymane wyniki porównać ze wzorcami. Następnie formujemy wkładki na ciepło za pomocą specjalnej maszyny i dopasowujemy do obu stóp oraz na długość butów. Właśnie to skrupulatne, precyzyjne dopasowanie jest powodem ogromnego komfortu jaki czujesz, nawet podczas wielogodzinnej jazdy w butach narciarskich.

Wkładki ortopedyczne

Jeżeli cierpisz na jakiekolwiek schorzenia stóp, jak:

to dopasowane wkładki do butów narciarskich są wręcz obowiązkowe.

Nie tylko poprawią komfort jazdy, ale również zahamują dalsze zmiany degeneracyjne w obrębie stóp.

Wkładki do butów narciarskich

Masz pytanie?
Zadzwoń!

Oddział Warszawa
Oddział Kraków

To jednak nie wszystko. Wkładki do butów narciarskich Formthotics doskonale izolują stopę od zimna, nawet przy skrajnie niskich temperaturach. Bez względu na to, czy przyjdzie Ci jeździć w temperaturze -3 °C, czy też -15°C.

Kolejnym atutem naszych wkładek do butów narciarskich jest poprawa szybkości skrętu, co wydatnie poprawia jazdę, nawet przy dużych prędkościach. Nawet minimalny ruch stopą od razu powoduje nacisk na wkładkę, która to z kolei przenosi nacisk na skorupę buta, reagują krawędzie nart przez co wykonujesz skręt. Jeżeli jeździsz technicznie to z wkładkami do butów narciarskich odczujesz znaczącą różnicę zwłaszcza podczas slalomów. Poza tym, szybsze i bardziej precyzyjne skręty to poprawa bezpieczeństwa – w końcu na stokach nie brakuje niebezpiecznych sytuacji, na które trzeba błyskawicznie reagować.

Wkładki do butów narciarskich

Wkładki do butów narciarskich wykonujemy podczas jednej wizyty. W sumie nie zajmuje to więcej niż 30 minut.

Dobrze widzisz! 30 minut!

W pół godziny wykonamy dla Ciebie idealnie dopasowane wkładki do butów narciarskich, które dadzą Ci więcej frajdy podczas uprawiania „białego szaleństwa”.

Przekonaj się !