Wkładki na halluksy

Wkładki na halluksy Warszawa

Źle dopasowane obuwie, które uciska palce, pogłębiające się płaskostopie poprzeczne, czynniki genetyczne – to główne przyczyny powstawania halluksów, czyli tzw. paluchów koślawych. Jest to nic innego jak deformacja stawu środkowo-paliczkowego palucha, która objawia się odchyleniem bocznym dużego palca u nogi. Problem halluksów dotyka przede wszystkim kobiet, które chorują na tę przypadłość aż dziewięć razy częściej niż mężczyźni. Badania wykazały, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest chodzenie w obuwiu na wysokim obcasie, często zakończonym w szpic. Warto też dodać, że w zdecydowanej większości przypadków halluksy występują na obu paluchach.

Lekarze nie mają wątpliwości, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale niestety nie we wszystkich przypadkach profilaktyka jest możliwa. U nastolatek, które w butach na obcasie jeszcze nie chodziły lub dopiero co zaczęły chodzić w „szpilkach”, halluksy mają najprawdopodobniej podłoże genetyczne. Niestety przekazywane są razem z genami matki lub babci.

Wkładki na halluksy Warszawa

Wkładki na haluksy Warszawa

Halluksy nie sprawiają problemów, poza tym, że szpecą stopy, o ile nie bolą. Gdy podczas chodzenia towarzyszy nam ból, może to oznaczać, że jedynym ratunkiem jest leczenie operacyjne. Nie martw się jednak na zapas. We wczesnym stadium palucha koślawego wystarczy unikać chodzenia w butach na obcasie, a zastąpić je wygodnym obuwiem z indywidualnymi wkładkami na zamówienie. Na tym w zasadzie kończy się nieoperacyjne leczenie halluksów. Co więc musisz zrobić, żeby zahamować rozwój halluksów? Odpowiedź jest prostsza niż myślisz – wykonaj wkładki ortopedyczne na zamówienie i zadbaj o komfort swoich stóp.

Jeżeli wiesz, że cierpisz na odchylenie boczne palucha, to czym prędzej wybierz się na badanie komputerowe stóp, dzięki któremu będzie można dobrać dla Ciebie odpowiednio wyprofilowane wkładki na halluksy. Najlepsze będą wkładki termoplastyczne firmy Formthotics, które świetnie absorbują wstrząsy podczas chodzenia, są lekkie, wodoodporne, a także antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dzięki takim wkładkom stopy uzyskują odpowiednią stabilizację podczas chodzenia, a nawet biegania lub uprawiania innych sportów. Używanie wkładek ortopedycznych to także ochrona stawów skokowych, kolanowych i kręgosłupa. Dlaczego? Ponieważ pogłębiająca się deformacja stóp ma bezpośredni wpływ na jakość poruszania się, a w skrajnych przypadkach może stanowić barierę nie do przejścia w normalnym funkcjonowaniu.

Wkładki ortopedyczne na halluksy Warszawa

Zapraszamy serdecznie do naszej placówki mieszczącej się na Bielanach pod adresem: ul. Twardowska 3, Warszawa. Wkładki na halluksy robimy na pierwszej wizycie od reki w 35 minut po badaniu komputerowym stóp, dzięki czemu nasi klienci mają pełną gwarancję, że wkładki będą idealnie dopasowane do każdej ze stóp. Co więcej prowadzimy również serwis wkładek, dzięki czemu klienci mogą u nas korygować swoje wkładki co kilka miesięcy. Jesteśmy profesjonalistami i dla nas liczy się przede wszystkim ludzkie zdrowie. Pewnie dlatego zaufały nam już rzesze klientów w różnym wieku, którzy borykali się z różnymi problemami stóp. Dzięki naszemu 10-letniemu doświadczeniu potrafimy tak zrobić wkładki do butów, by nasi klienci znowu mogli czerpać radość z ruchu.