Leczenie ostrogi piętowej Warszawa

Do napisania tego artykułu o leczeniu ostrogi piętowej skłonili nas nasi pacjenci , którzy przychodzili do nas na wyrobienie wkładek ortopedycznych na ostrogi  ponieważ żadna terapia którą do tej pory stosowali nie przynosiła długotrwałych efektów. Najczęściej stosowane zabiegi to laser i ultradźwięki które albo nie działają w ogóle albo działają na chwile. Gdy proponowaliśmy do zakupu wkładek wykupić pakiet kilku zabiegów fali uderzeniowej podchodzili z pewną nieśmiałością. Ale jeżeli zdecydowali się na 1 zabieg i ulga była po pierwszej wizycie o 50% to na następne wizyty zgłaszali się sami i zadawali nam pytania dlaczego musieli cierpieć tyle miesięcy i żaden lekarz nie dał im wskazówki że na dzień dzisiejszy leczenie ostrogi piętowej jest możliwe tylko przy pomocy zabiegów z fali uderzeniowej i to z 80 % skutecznością. Większość lekarzy wysyła na wkładki ortopedyczne i bardzo dobrze robią ale nie rozwiązuje to problemu tylko zabezpiecza stopę przed pogłębianiem się problemu. Ostrogę piętową można wyleczyć i na długo zapomnieć o życiu w bólu.

Leczenie ostrogi piętowej Warszawa

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już w 3 miastach,
dziękujemy za zaufanie!

Przeszywający ból w pięcie

Przeszywający ból w pięcie

Uporczywy, przeszywający ból w pięcie, który odczuwamy przy każdym kroku, czujemy jakbyśmy mieli kamyk w bucie to charakterystyczny objaw tzw. ostrogi piętowej. Ból najbardziej dokucza  nam rano, tuż po tym jak wstaniemy z łóżka, kiedy stawiamy pierwsze kroki.Gdy się już rozruszamy, ból staje się łagodniejszy. Pod potoczną nazwą ostrogi piętowej kryje się kilkumilimetrowe zwapnienie, wyglądem przypominające haczyk czy kieł skierowany ostrym końcem w stronę palców. Jest ono widoczne na zdjęciu RTG stopy.Jednak to nie narośla kostne odpowiadają za ból pięty. Jego przyczyną jest przewlekły stan zapalny. Dlatego właściwa nazwa tej choroby to zapalenie rozcięgna podeszwowego.

Przeciążenia prowadzą do stanu zapalnego

Rozcięgno podeszwowe to pasmo tkanki przypominające mocną taśmę rozpiętą na całej długości podeszwy – od kości pięty do palców. Pełni ono ważną rolę w trakcie chodzenia. Przy każdym kroku czy skoku napina się. Niestety, jest ono podatne na przeciążenia, mikrouszkodzenia, np. spowodowane bieganiem, uprawianiem sportu czy stojącą pracą.Przeciążenia te prowadzą do stanu zapalnego w miejscu, gdzie rozcięgno przyczepione jest do kości piętowej. Objawia się dokuczliwym bólem pięt i nasila się zwłaszcza wtedy, gdy poruszamy stopą, czyli napinamy rozcięgno. Zapalenie prowadzi do tworzenia się narośli kostnej na pięcie, którą widać na zdjęciu RTG.

Znamy się na tym! Klienci potwierdzają.

+48 22 300 15 77 Opinie o nas

Ostroga piętowa

Na zdjęciu obok widać RTG ostrogę piętową górną która powstała na skutek wielokrotnego zapalenia ścięgna achillesa które nie było wyleczone odpowiednio i na czas. Za każdy razem po niewyleczonym zapaleniu pozostają drobne osteofity czyli zwapnienia które nałożone na siebie tworzą ostrogę piętową.

Ostroga piętowa

Na tym zdjęciu z kolei widzimy ostrogę piętową dolną , która najczęściej powstaje na skutek niewyleczonego zapalenia rozścięgna podeszwowego. Zabieg z Fali Uderzeniowej trwa od 3 do 10 minut i wykonywany jest w odstępach 5-7 dni. Czasami wystarczą 3 takie zabiegi aby zredukować ból do zera.

Efekty leczenia ostrogi nie są natychmiastowe

Efekty zabiegu nie są natychmiastowe. Trzeba poczekać na nie ok 2-3 tygodnie natomiast ulga w bólu pojawia sie stosunkowo szybko. W tym czasie zabiegi wykonane za pomocą fali uderzeniowej  mobilizują włókna kolagenowe do regenracji. Co prawda zabiegi nie likwidują wyrośli kostnej powstałej pod kością piętową, ale po terapii ustępują dolegliwości bólowe. Przez 3 dni tuż po samym zabiegu ból pięty może być silniejszy niż dotychczas. Jest to naturalna przejściowa reakcja. Ból stopniowo maleje. Gdy jest bardzo dotkliwy, możemy go łagodzić dostępnymi bez recepty niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), np. z ibuprofenem, naproksenem.

Na czas leczenia ostrogi piętowej ograniczyć wysiłek fizyczny

Nie należy uprawiać żadnego sportu, unikać wysiłku fizycznego, a do butów używać specjalnych wkładek zaprojektowanych specjalnie pod Twoje stopy z uwzględnieniem ostrogi piętowej . Nasze wkładki po zakończeniu procesu leczenia będą pozbawione klinów odciążających pięte i będziemy mogli się skupić już tylko na prawidłowej biomechanice stopy i tak zmodyfikujemy dla Ciebie wkładkę aby nawet wielogodzinne spacery czy treningi biegowe dawały Ci niesamowitą radość.

Warto wiedzieć jak możemy ulżyć sobie w bólu w domowych warunkach

Masaż. Usiądźmy wygodnie, opierając jedną nogę na udzie drugiej. W tej pozycji masujmy podeszwę stopy okrężnymi ruchami, delikatnie ją głaszcząc i ugniatając.

Ćwiczenia. Proste ćwiczenia wykonywane przez kilka minut rozluźnią mięśnie stopy i rozciągną rozcięgno. Możemy gołą stopą toczyć butelkę po podłodze lub położyć stopę na piłeczce do golfa i rolować stopę. Po zakończonych ćwiczeniach można schłodzić spód stopy np okładem żelowym lub kostkami lodu.

Leczenie ostrogi piętowej Warszawa Bielany Żoliborz Bemowo Wola 

Umów się na wizytę!

+48 22 300 15 77

Na pewno zainteresują Cię również te artykuły:
Leczenie zapalenia  rozcięgna podeszwowego 2

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed fermentum convallis velit, hendrerit pretium ipsum tincidunt ac. Sed in risus neque. Morbi sit amet efficitur leo. Nulla consequat mi elit, sed convallis diam blandit ut. Pellentesque rutrum nulla ut ipsum...

czytaj dalej
Leczenie zapalenia  rozcięgna podeszwowego

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed fermentum convallis velit, hendrerit pretium ipsum tincidunt ac. Sed in risus neque. Morbi sit amet efficitur leo. Nulla consequat mi elit, sed convallis diam blandit ut. Pellentesque rutrum nulla ut ipsum...

czytaj dalej

Wykonaliśmy już 21 000 wkładek przez 10 lat doświadczenia w branży!

W górę
© 2018 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.