Wkładki ortopedyczne supinujące

Wkładki supinujące Warszawa

Formthotics - wkładki ortopedyczne

Masz problem ze stopami i lekarz ortopeda zalecił Ci wkładki supinujące? Są to wkładki ortopedyczne zalecane osobom, w przypadku których nacisk podczas poruszania się rozkłada się na wewnętrzne krawędzie stóp. Może to prowadzić do szybszego męczenia się stóp, częstych skręceń stawu skokowego, dolegliwości bólowych w obrębie kolan, czy też bioder. Koślawość stawów skokowych, czy też kolan to bardzo często konsekwencje nadmiernej pronacji. W naszej pracowni przygotujemy dla Ciebie indywidualne wkładki supinujące, dopasowane do krzywizn stopy, które poprawią stabilizację stopy w bucie i uniemożliwią „uciekanie” stopy do wewnątrz.

Połączymy korekcję z wygodą, dzięki czemu nawet dłuższa piesza wycieczka nie będzie stanowić problemu. Zapraszamy wszystkich do naszych pracowni ortopedycznych w Warszawie, czy też w Krakowie, wkładki supinujące poprawią wydatnie jakość życia codziennego – jesteśmy o tym przekonani. Sprawdź, dlaczego wkładki supinujące na zamówienie są znacznie lepszym rozwiązaniem niż gotowe wkładki supinujące ze sklepu ortopedycznego?

Masz pytanie?
Zadzwoń!

Oddział Warszawa
Oddział Kraków
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Najważniejsze pytanie, na które musimy najpierw odpowiedzieć brzmi: o co chodzi z tą pronacją? Gdy to wyjaśnimy o wiele łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego tak ważne jest sprawienie sobie wkładek supinujących, gdy zachodzi taka potrzeba? Pronacja występuje wówczas, gdy nacisk podczas przetaczania stopy w kontakcie z podłożem rozkłada się na wewnętrzną krawędź stop. Skutkiem jest nadmierne obciążenie stawów skokowych, co może prowadzić do popularnych skręceń kostki, uszkodzenia więzadeł i innych struktur.

Nadmierna pronacja wpływa również negatywnie na pracę kolan i bioder, dlatego tak ważne jest, by w przypadku zdiagnozowania problemu „przerzucić się” na chodzenie, czy też bieganie w odpowiednio przygotowanych ortopedycznych wkładkach supinujących. Jeżeli podejrzewasz, że problem może dotyczyć Ciebie spróbuj ocenić buty, w których chodzisz lub biegasz na codzień. Jeżeli krawędzie wewnętrzne są zniszczone w większym stopniu niż te zewnętrzne to znak, że możesz być tzw. „pronatorem”. Wówczas warto umówić się na wykonanie badania komputerowego i wymodelowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Jak już zostało wspomniane powyżej skutkiem nadmiernej pronacji są problemy z kolanami, biodrami, oczywiście również z samymi stopami i stawami skokowymi. Wzrasta ryzyko kontuzji, bo biomechanika chodu jest nieprawidłowa. W momencie kontaktu z podłożem i zaraz po nim w zasadzie całe kończyny dolne nie pracują tak, jak powinny. Stawy skokowe, kolana i biodra poddawane są większym obciążeniom, nie ma odpowiedniej amortyzacji. Warto w tym miejscu dodać, że siły oddziałujące na stopy podczas biegania są trzykrotnie większe niż w przypadku chodzenia. To wszystko pokazuje dobitnie, że jeżeli będziesz biegać jako „pronator” bez wkładek korygujących możesz sobie zaszkodzić.

Abstrahując od poważnych kontuzji osoby mające nadmierną pronację mają bardzo często problemy z bólami przeciążeniowymi w obrębie stóp, kostek i łydek – co automatycznie uniemożliwia normalne treningi lub start w zawodach. Rozwiązanie problemu stanowią omawiane właśnie wkładki supinujące, które korygują ustawienie stopy w obuwiu, tym samym korygując rozłożenie nacisków na podłoże.

Wkładki supinujące

Indywidualne wkładki supinujące lepsze niż gotowce sklepowe

Nie jest zaskoczeniem, że wkładki supinujące wymodelowane do stóp pacjenta dają zawsze lepsze efekty, niż gotowe wkładki ortopedyczne ze sklepu. To tak samo jak w przypadku garnituru, sukienki, czy butów na miarę. Zawsze produkt na zamówienie jest lepiej dopasowany od zakupionego „gotowca”, wykonanego według jednego szablonu i różniącego się tylko rozmiarem. To zupełnie normalne, przecież każdy z nas jest inny. Tak samo jest ze stopami, każdy z nas ma inne stopy, dlatego gotowe wkładki ortopedyczne w zdecydowanej większości przypadków nie zdają egzaminu, a czasami wręcz pogarszają sprawę. Pronacja może być większa lub mniejsza, poza tym pacjent Kowalski może mieć płaskostopie poprzeczne, a pacjent Nowak płaskostopie podłużne, a z kolei pani Malinowska może dodatkowo cierpieć na haluksy.

Dlaczego więc gotowe wkładki miałyby pasować zarówno na jednego jak i drugiego pana, czy też panią Malinowską? Nie ma takiej możliwości.

Masz pytanie?
Zadzwoń!

Oddział Warszawa
Oddział Kraków

Ortopedyczne wkładki supinujące termoplastyczne to inaczej wkładki formowane na ciepło. Dzięki temu każdą z wkładek można dopasować do krzywizn stopy, co nie jest bez znaczenia dla jej komfortu, nawet podczas długich biegów, bądź pieszych wycieczek. Ponadto, wkładki ortopedyczne formowane na ciepło można przemodelować, co nie jest bez znaczenia dla samego procesu korekcji jak i … portfela. Z wkładkami ortopedycznymi jest trochę tak jak z aparatem na zęby – co jakiś czas powinno się skorygować ustawienie zębów.

Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku stóp. Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty w korekcji. Co więcej, wszystko można zrobić w ramach tej samej pary wkładek termoplastycznych, nie trzeba kupować nowych, no chyba że chodzi o dziecko, które rośnie. Na naturę jeszcze nikt nie znalazł sposobu. Gdy wyrośnie z jednej pary wkładek termoplastycznych potrzebna będzie kolejna. W przypadku dorosłych tego problemu nie ma, a trwałość takich wkładek termoplastycznych to około 2-3 lata, w zależności od codziennej aktywności.

Wkładki supinujące

Podsumowując, jeżeli potrzebne Ci są wkładki supinujące dobrej jakości, wygodne i skuteczne to zapraszamy do naszych pracowni w Warszawie lub Krakowie. Zajmujemy się modelowaniem indywidualnych wkładek od ponad dekady, dlatego możesz spokojnie zdać się na nasze doświadczenie i umiejętności. Zapraszamy Wkładki ortopedyczne Warszawa Rydygiera 19 /U17.