Najczęściej zadawane pytania – wkładki do butów Formthotics

1. Czym różnią się nasze wkładki od konkurencji?

U nas pacjentem zajmuje się jedna i ta sama osoba – doświadczony fizjoterapeuta – począwszy od wywiadu i komputerowego badania stóp, poprzez modelowanie i dopasowanie wkładek. Większość firm działa w ten sposób, że wykonuje badanie komputerowe, po czym zleca wykonanie wkładek firmie zewnętrznej, co trwa to przynajmniej kilkanaście dni i nie można być pewnym końcowego efektu. U nas możesz mieć idealnie dopasowane wkładki termoplastyczne w 30 minut!

Wkładki, które robimy można systematycznie modelować, dopasowując je do aktualnego stanu stóp. Z wkładkami konkurencji nie da się tego zrobić, ponieważ są „sprasowane” na stałe. 

Nasze idealnie dopasowane wkładki nie dość, że są bardzo wygodne, to potrafią zahamować większość deformacji stóp,nawet w stadium średnio zaawansowanym. W początkowym stadium deformacji, regularnie noszone, są w stanie cofnąć niekorzystne zmiany.

2. Na czym polega komputerowe badanie stóp?

Jest to rodzaj badania na specjalnym podobaroskopie, które umożliwia precyzyjną analizę każdej ze stóp pacjenta, a następnie porównanie wyników do idealnych wzorców. Badanie wykonywane jest zarówno statycznie, czyli w pozycji stojącej, jak i dynamicznie – w trakcie chodu, dzięki czemu możemy później przygotować dla pacjenta perfekcyjnie wygodne wkładki.

3. Czy można zrobić wkładki ortopedyczne bez wykonywania badania komputerowego?

W trosce o zdrowie naszych pacjentów wkładki ortopedyczne wykonujemy tylko i wyłącznie na podstawie aktualnego badania komputerowego stóp. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrobić idealne wkładki, które nie dość że zahamują postęp deformacji i stopniowo je cofną, to wydatnie poprawią komfort chodzenia i biegania.

4. Czy wkładki termoplastyczne Formthotics można przekładać z jednej pary butów do drugiej?

Tak, modelowane przez nas wkładki ortopedyczne są „mobilne”. Można ich używać w różnych parach obuwia codziennego. Do obuwia sportowego, z racji innego rodzaju ruchów konieczne są specjalne wkładki Formthotics.

5. Czy robimy wkładki do eleganckiego obuwia?

Oczywiście. To właśnie do tego typu butów wkładki przydają się najbardziej. Fabryczne wkładki w eleganckim obuwiu sprzyjają deformacjom stóp. Nasze wkładki pozwalają tego uniknąć.

6. Czy wkładki Formthotics wchłaniają pot?

Nie. Wkładki Formthotics wykonane są z materiału najwyższej jakości, specjalnej hipoalergicznej pianki, która nie pochłania wilgoci i pozwala zachować maksimum higieny stóp.

7. Czy wkładki są cienkie i lekkie?

Tak, modelowane przez nas wkładki są bardzo lekkie (18 g) i cienkie, dzięki czemu nosząc je w bucie pacjent o nich zapomina, bo jest mu po prostu bardzo komfortowo.

8. Czy można wsadzić wkładki do sandałów?

Nie. Tak samo jak nie należy do sandałów wkładać skarpet –tyle że w tamtym przypadku chodzi o estetykę, natomiast tu o przeznaczenie wkładek – muszą być noszone w obuwiu zamkniętym, by świetnie trzymać stopy.

9. Czym się czyści wkładki?

Nasze wkładki czyści się mydłem z ciepłą wodą. Później należy jest wytrzeć ręcznikiem papierowym lub szmatką i odstawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

10. Do jakiego rozmiaru są wkładki dla dzieci, a do jakiego jest dla dorosłych?

Wykonujemy wkładki dla dzieci do rozmiaru 34, a także dla dorosłych do rozmiaru 50! W końcu mamy pod opieką reprezentację Polski koszykarzy

11. Na czym polega serwis wkładek i jak często się go robi?

Serwis wkładek to nic innego jak wymiana, raz na kilka miesięcy najbardziej zużytych elementów i zastąpienie ich nowymi. W trakcie takiego serwisu wykonujemy aktualne badanie komputerowe stóp, na podstawie którego możemy przemodelować wkładki do obecnego stanu stóp i osiągnąć jeszcze lepsze efekty korekcji stóp.

12. Czy można zrobić wkładki termoplastycznie do butów narciarskich?

Oczywiście. Co roku przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego wykonujemy setki takich wkładek. Dzięki nim noga lepiej pracuje w bucie co poprawia komfort jazdy na nartach. Nie bez znaczenia jest też poprawa izolacji.

Zadzwoń teraz
Zapisz się online