Buty ortopedyczne Dr Komfort

Buty ortopedyczne Dr Komfort

Formthotics - wkładki ortopedyczne

Dzisiaj wiele osób zmaga się ze schorzeniami i zniekształceniami stóp. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Buty ortopedyczne amerykańskiej firmy Dr Komfort mogą pomóc zniwelować niektóre ze schorzeń, dlatego warto w nie zainwestować , w trosce o prawidłowy rozwój stopy i bezbólowe funkcjonowanie. Jakiego rodzaju jest to obuwie i osoby z jakim schorzeniem powinny zainteresować się ich posiadaniem?

Potrzeba noszenia butów ortopedycznych przez dzieci

Formthotics - wkładki ortopedyczne

Kiedy buty ortopedyczne Warszawa są potrzebne naszemu dziecku? Otóż odpowiedź jest jedna, w momencie, kiedy specjalista ortopedii stwierdzi, że stopa rozwija się nieprawidłowo i zauważalna jest wada. W zależności od stwierdzonej wady dobierane jest przez lekarza odpowiednie obuwie ortopedyczne. Wyróżniamy kilka rodzajów butów ortopedycznych dostępnych na rynku obuwniczym. Pierwszym z nich jest obuwie z obcasem Thomasa, które zaleca się przy stopie płasko- koślawej. Istnieje także obuwie z odwróconym obcasem Thomasa, a więc takie, które ma podwyższenie od strony bocznej i wydłużenie do przodu. Ten rodzaj obuwia zalecany jest przy szpotawości i skłonności do skręceń dolnego stawu skokowego. Można także spotkać się z obuwiem, które stosowane jest przy zbyt krótkiej kończynie dolnej i które wymaga połączenia z ortezą. Obuwie przeznaczone jest do zapobiegania pogłębiających się wad ale i korekty odwracalnych zniekształceń stóp.

Buty ortopedyczne Dr Komfort

Cierpisz z powodu haluksów?
zadzwoń do nas już teraz!

Oddział Warszawa
Oddział Kraków
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Schorzenia przy jakich stosowane są buty ortopedyczne Warszawa, w przypadku dorosłych, są podobne jak u dzieci ale możemy zaobserwować też inne wady bądź większe jej nasilenie. Możemy wyróżnić stopy płasko-koślawe, skróty kończyn, stopy szpotawe, końskie i końsko-szpotawe, słoniowacizna, paluch koślawy, paluch sztywny i wiele innych. Charakterystycznym momentem noszenia obuwia ortopedycznego jest także złamanie kości, często używane są zamiast gipsowego opatrunku. Tak samo jak w przypadku dzieci tak i u dorosłych ten rodzaj obuwia ma służyć leczniczo.

Buty ortopedyczne Dr Komfort
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Ortopedyczne buty 

Należy pamiętać, że buty ortopedyczne trzeba zawsze dostosowywać do wady jaką się posiada. Ortopedyczne buty Dr Komfort to bezszfowe buty , które doskonale nadają się na stopę cukrzycową , która wymaga bardzo miękkich i komfortowych butów. Nasze buty posiadają fabryczną wkładkę , którą można wyjąć i bez problemu zamontować wkładki ortopedyczne które wykonujemy w naszej pracowni. Dodatkową zaletą naszych butów jest to ,że posiadają aż 3 warianty szerokości tzn ,że w zależności np od tego jak duże mamy halluksy możemy dobrać odpowiednią szerokość buta. Aby dobrać odpowiednią szerokość buta trzeba przyjechać zmierzyć stopę na miejscu. Obuwie w odpowiednim rozmiarze i wymarzonym kolorze sprowadzamy w ciągu 48h.

Buty ortopedyczne Dr Komfort
Formthotics - wkładki ortopedyczne

Buty ortopedyczne  wyróżnia przede wszystkim wygoda i duży komfort podczas chodzenia oraz niewątpliwie właściwości lecznicze. Dobrze wykonane i dobrane do nas buty będą nas chroniły przed urazami termicznymi jak i mechanicznymi, przy tym korygując daną wadę. Nasza stopa będzie w nich zdecydowanie odciążona podczas chodzenia. Użytkowanie takich butów będzie na pewno przynosiło ulgę w bólu i zapewniało stabilizację stopy. Obuwie ortopedyczne charakteryzuje niski obcas, twarda i solidna podeszwa oraz szerszy spód gwarantujący eliminację ucisku. Cholewka jaką posiadają buty zapewni z kolei stabilizację kostkom i piętom. Wykonane są na ogół ze skóry naturalnej, np. cielęcej.

Maciej Piechota
Maciej Piechota
specjalista fizjoterapeuta

O autorze

Maciej Piechota jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. Poza stałą opieką nad reprezentacją Polski w pięcioboju nowoczesnym zajmuje się pomocą fizjoterapeutyczną wielu drużynom sportowym w Warszawie. Był również głównym fizjoterapeutą polskiej reprezentacji w koszykówce.