Buty ortopedyczne Dr Komfort

Dzisiaj wiele osób zmaga się ze schorzeniami i zniekształceniami stóp. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Buty ortopedyczne amerykańskiej firmy Dr Komfort mogą pomóc zniwelować niektóre ze schorzeń, dlatego warto w nie zainwestować , w trosce o prawidłowy rozwój stopy i bezbólowe funkcjonowanie. Jakiego rodzaju jest to obuwie i osoby z jakim schorzeniem powinny zainteresować się ich posiadaniem?

Ból pięty

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa już w 2 miastach,
dziękujemy za zaufanie!

Oddział Warszawa+48 22 300 15 77
Oddział Kraków+48 12 300 48 84
ostroga piętowa

Potrzeba noszenia butów ortopedycznych przez dzieci

Kiedy buty ortopedyczne Warszawa są potrzebne naszemu dziecku? Otóż odpowiedź jest jedna, w momencie, kiedy specjalista ortopedii stwierdzi, że stopa rozwija się nieprawidłowo i zauważalna jest wada. W zależności od stwierdzonej wady dobierane jest przez lekarza odpowiednie obuwie ortopedyczne. Wyróżniamy kilka rodzajów butów ortopedycznych dostępnych na rynku obuwniczym. Pierwszym z nich jest obuwie z obcasem Thomasa, które zaleca się przy stopie płasko- koślawej. Istnieje także obuwie z odwróconym obcasem Thomasa, a więc takie, które ma podwyższenie od strony bocznej i wydłużenie do przodu. Ten rodzaj obuwia zalecany jest przy szpotawości i skłonności do skręceń dolnego stawu skokowego. Można także spotkać się z obuwiem, które stosowane jest przy zbyt krótkiej kończynie dolnej i które wymaga połączenia z ortezą. Obuwie przeznaczone jest do zapobiegania pogłębiających się wad ale i korekty odwracalnych zniekształceń stóp.

Umów się na wizytę!

+48 22 300 15 77

Potrzeba noszenia butów ortopedycznych przez dorosłych

Schorzenia przy jakich stosowane są buty ortopedyczne Warszawa, w przypadku dorosłych, są podobne jak u dzieci ale możemy zaobserwować też inne wady bądź większe jej nasilenie. Możemy wyróżnić stopy płasko-koślawe, skróty kończyn, stopy szpotawe, końskie i końsko-szpotawe, słoniowacizna, paluch koślawy, paluch sztywny i wiele innych. Charakterystycznym momentem noszenia obuwia ortopedycznego jest także złamanie kości, często używane są zamiast gipsowego opatrunku. Tak samo jak w przypadku dzieci tak i u dorosłych ten rodzaj obuwia ma służyć leczniczo.

ostroga piętowa
ostroga piętowa

Ortopedyczne buty 

Należy pamiętać, że buty ortopedyczne trzeba zawsze dostosowywać do wady jaką się posiada. Ortopedyczne buty Dr Komfort to bezszfowe buty , które doskonale nadają się na stopę cukrzycową , która wymaga bardzo miękkich i komfortowych butów. Nasze buty posiadają fabryczną wkładkę , którą można wyjąć i bez problemu zamontować wkładki ortopedyczne które wykonujemy w naszej pracowni. Dodatkową zaletą naszych butów jest to ,że posiadają aż 3 warianty szerokości tzn ,że w zależności np od tego jak duże mamy halluksy możemy dobrać odpowiednią szerokość buta. Aby dobrać odpowiednią szerokość buta trzeba przyjechać zmierzyć stopę na miejscu. Obuwie w odpowiednim rozmiarze i wymarzonym kolorze sprowadzamy w ciągu 48h.

Podstawowe cechy butów ortopedycznych Dr Komfort

Buty ortopedyczne  wyróżnia przede wszystkim wygoda i duży komfort podczas chodzenia oraz niewątpliwie właściwości lecznicze. Dobrze wykonane i dobrane do nas buty będą nas chroniły przed urazami termicznymi jak i mechanicznymi, przy tym korygując daną wadę. Nasza stopa będzie w nich zdecydowanie odciążona podczas chodzenia. Użytkowanie takich butów będzie na pewno przynosiło ulgę w bólu i zapewniało stabilizację stopy. Obuwie ortopedyczne charakteryzuje niski obcas, twarda i solidna podeszwa oraz szerszy spód gwarantujący eliminację ucisku. Cholewka jaką posiadają buty zapewni z kolei stabilizację kostkom i piętom. Wykonane są na ogół ze skóry naturalnej, np. cielęcej.

Maciej Piechota
Maciej Piechota
specjalista fizjoterapeuta

O autorze

Maciej Piechota jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. Poza stałą opieką nad reprezentacją Polski w pięcioboju nowoczesnym zajmuje się pomocą fizjoterapeutyczną wielu drużynom sportowym w Warszawie. Był również głównym fizjoterapeutą polskiej reprezentacji w koszykówce.

Na pewno zainteresują Cię również te artykuły:
Zapraszamy do nas!

Oddział Warszawa

ul. Rydygiera 19 lokal U17, 01-793 Warszawa
Pn-Pt 08:00 – 21:00

Wykonaliśmy już ponad 21 000 wkładek!

W górę
© 2020 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.